تبلیغات
ریسمان های کیـــــهانی - ادامه حرفم......
سال ها ره میرویم و در مسیر / همچنان در منزل اول اسیر

ادامه حرفم......

جمعه 19 خرداد 1391 09:49 ب.ظ

نویسنده : AlFa

میخواستم یه مثالی بزنم که بند اخرم( پست قبل ) رو روشن تر کنه ولی فعلا ازش میگذرم!

ولی در کل بگم تو لیگ جهانی زیاد نبودن کسانی که اینطوری و بی پروا سرویس میزدن. البته دلیل زیاد داره این کار.

 یکی این که بازیکنی که سرویس میزنه تو زمین، نیست فقط برای این کار . یه بازیکن همه کاره هست تو زمین !برای اسپک زدن برای دفاع کردن ! چه بسا وقتی یه اسپکر مطمئن منطقه جلو داره نیازی نداره که ریسک کنه سر سرویس! پس خیلی مطمئن سرویسشو میزنه و امتیاز گرفتن رو میسپاره به اسپکرش . به این میگن یه کار گروهی ؛یه کار تیمی! البته این شرایط رو بازیکن باید تشخیص بده چه بسا وقتایی که چاره ای جز ریسک نباشه!

میخواستم بگم چقدر سعید معروف بد بازی کرد. ناراحت نشید ،ولی جدی دارم میگم من هیچ لذتی از بازیش نبردم همیشه تو هر بازی یه چیزی وجود داره که من به خاطرش از جام بلند شم و بلند بگم دست مریزاد ! آفرین! عالی بود!
ولی عمیقا تو بازی با چین از نگاهش احساس میکردم هیچ علاقه ای به بردن نداره !

 حالا اینا مهم نیست عجب لیگ جهانی شده امسال بعضی از بزرگا برگشتن به تیمشون به طور مثال جناب ریکاردو! البته من بازی خاصی از ایشون ندیدم ولی در کل خیلی خوشحال شدم که دیدمش ! ولی بورونو عالی بود من که شخصا عاشق پاس های کوتاهشم که از روی خط یک سوم به پشت میده!حرف نداره .البته تراویتسا هم از این کارا میکنه! هنوز سعادت پیدا نکردم بازی ایتالیا رو لیگ جهانی ببنیم!

اون دوستمون که کچل بود یادتونه؟ امی؟ اره فکر کنم همین بود اونم امسال هست وای که من چقدر حرص میخورم همش به خودم میگم یاد بگیر هم سن و سال تو هست ولی اون کجا تو کجا خداییش هم خوب بازی کرد مخصوصا دو باری که اومد پاس بده بعد یه دفعه اسپک زد و یه جا خلی تمیز و بی دردسر با دوست هم انداخت خیلی متعجب شدم از همین جا بهش تبریک میگم یه چیزی تو نگاهش بود که  ارزش تبریک رو داره اونم اینه که خیلی متواضعانه این کار رو میکرد!

وقتی جا خالی انداخت یاد اقای معروق افتادم که یدونه انداخت اونم به ضررمون تموم شد تیم حریف گرفت و رو سر خودمون خرابش کرد!
 
و یه چیز ناراحت کننده ی دیگه ای هم که بود این بود که بچه ها وقتی خراب میکردم خیلی ناراحت میشدن ! حتی بیشتر از حد مجاز! دوست داشتم فقط قیافه kurek بازیکن لهستان رو میدین وقتی توپ خراب میکرد ، انگار که همون لحظه 5 تا امتیاز گرفته برای تیم !اینقدر که این بازیکن اعتماد به نفس داره. زیاد هم خراب میکرد ولی اینقدر قیافش موجه هست که من همیشه به عنوان بهترین بازیکن زمین میشناسمش !  یاد خودم افتادم منم همینطورم خیلی پرروام هر وقت که خراب میکنم انگار این کار به نفع تیم بوده که به ضررش نبوده! :دی

و جالب این که همون موقع که خراب میکنم همون موقع هم فراموش میکنم انگار نه انگار! یه وقتا دوستام بهم میگن مثلا فلان سرویس رو خراب کردی. من باورم نمیشه  و اصلا ازشون قبول نمیکنم !واقعا اصلا یادم نمیاد چیزی چز کار مثبت انجام داده باشم خیلی پروام چی کار کنم دیگه !

میدونم الان بعضی ها تو  دلشون دارن  میگن این عجب غرب زده هست همش از این جهان کفر تعریف میکنه و ما رو زیر سوال میبره !
باید بگم واقعا این طرز تفکر رو از سرتون بیرون کنید که هر کار ایران و ایرانی میکنه درسته و اونوری هاا جز در ظلالت و تاریکی نیستن و یه  مشت کافر کی میفهمنن چی درسته و چی غلطه باید بیان از ما یاد بگیرن  و ....( مثل طرز تفکر احمدی فساد)

خیالتون هم راحت کنم هیچ کس دیگه تو دنیا تا جایی که من میدونم کافر نیست همشون به خدا ایمان دارن !
و واقعا هم زشته که ما که اینقدر ادعا داریم تا این حد عقبیم! نه فقط تو والیبال تو همه چی و اصلی ترینشم همین طرز تفکره که از بی سوادی و بی اطلاعاتی  ناشی میشه! و همش هم سخن از تواضع میزنن که مسلمون اینچنینه. و باز هیچ کسی جز خودشون رو قبول ندارن ! ولی واقعا هستن کسایی که یه کارایی رو خیلی بهتر از ما انجام میدن!

نباید به جای درس گرفتن از اونا همش دست رد به سینشون  بزنیم و برای این کار اونار رو تکرار نکنیم، که مبادا بهمون بگن این ها هم راه کشورکفر رو پیش گرفتن ،همش دور سر خودمون برگردیم که یه راه حل تازه پیدا کنیم ! خب بگردین ببینیم به کجا میرسید!

خطاب به اونایی که از این طرز  تفکر متعجب شدم باید بگم واقعا وجود دارن یه چنین ادم هایی و بنده سعادت پیدا کردم این چند روز با چشم نظاره کنم و چقدر تاسف خوردم بابت اسلام و طرز تفکر مسلمین! کسایی که بی جهت از کسی طرفداری میکنن به خاطر این که نمیدونن طرف دستشو تو جنگ از دست نداده فقط یه حادثه  بمب گذاری بوده و چه سخت این موضوع رو به سینه میزنن !کسایی که نمیدونن او با اون عظمتش هیچ وقت تو امور کشور دخالت مستقیم نمیکرد با این که همه اون موقع (......) قبولش داشتن همه چیز رو میسپرد دست مردم ولی باز هم میگن او انتخابش کرد! مجبورم بسته حرف بزنم چون به ازادی در بند اعتقاد دارم !

و چقدر سخت بود اون لحظه ای که راه میوفتادن دنبال حاج اقا که ببینید خمیر دندون ما معطره؟ و چه سوال های بنی اسرائیلی  که نمیپرسیدن و من که پیامبر نیستن به حال این امت غصه خوردم. خدا رحم کنه به حال روز ما! بگذریم حرف زیاده چقدر تو این چند روز دندان به دندان فشردم !چقدر یه مسلمون باید فکرش بسته باشه! و البته که خودش تنها مقصر نیست این طرز تفکر از بالا به ما منتقل شده ! پیامبرمم نفرین نکرد منم نفرین نمیکنم. ولی به روز  جزا اعتقاد دارم! پس به امید همون روز !                                   اللهم عجل لولیک الفرج


A.S: بابت تاخیر پیش اومده باز هم عذر میخوام به دلایلی که در بالا ذکر شد سعادت حضور پیدا نکردم ایشالا در فرصتی دیگر جواب کامنت های شما عزیزان رو هم خواهم داد!

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 21 خرداد 1391 11:50 ب.ظ